Celkové výsledky OLMH 2016

18. 9. 2016 ve Výčapech skončil letošní ročník Okresní ligy mladých hasičů okresu Třebíč. Mladí hasiči soutěžili ve dvou kategoriích – mladší do 11 let a starší od 11 do 15 let. V kategorii mladších ligu objíždělo jedno předínské družstvo, v kategorii starších jsme na začátku ligy byli schopni postavit na start dvě družstva, celou ligu však objelo jenom jedno družstvo mladých hasičů. Celkem bylo do okresní ligy zařazeno 15 soutěží, první z nich se naše družstva zúčastnila už 7. 5. v Moravských Budějovicích a ligu jsme zakončili v již zmiňovaných Výčapech. V předchozích ročnících získávali mladí předíňáci i jejich vedoucí především cenné závodní zkušenosti a jsme rádi, že letos se jim tyto zkušenosti povedlo celkem úspěšně prodat. V kategorii starších se naše A družstvo umístilo na 6. místě z celkových 30 zúčastněných družstev, z nichž asi 20 se ligy účastní pravidelně. Třikrát se jim povedlo dostat se na „bednu“ – jednou byli druzí a dvakrát třetí. V kategorii mladších obsadilo naše družstvo 7. místo z 24 účastníků ligy. Také oni už ví, jaké je to stát na stupních vítězů – na soutěži v Budíkovicích byli bronzoví. Nyní čeká naše mladé hasiče zasloužený odpočinek a už na přelomu zimy a jara 2017 se s nimi naši vedoucí sejdou nejprve v tělocvičně předínské školy a později také na předínské hasičské dráze.

Celkové výsledky v obou kategoricích jsou ku nalezení na níže uvedených odkazech, výsledky byly převzaty z webových stránek Okresního sdružení hasičů Třebíč. Jsou zde uvedeny počty získaných bodů, nikoli umístění – družstva na prvním až desátém místě na soutěži získávají postupně následující bodové ohodnocení: 15, 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2. Jeden bod získá každé družstvo, které dokončí svůj pokus. Do celkového hodnocení družstva je započítáno pouze deset nejlepších umístění.

OLMH – celkové výsledky 2016, mladší
OLMH – celkové výsledky 2016, starší