Úpravy v hasičárně

S novým občanským zákoníkem se oficiálním sídlem našeho sboru stala hasičská zbrojnice. A aby se nejednalo o sídlo pouze formální, museli jsme v roce 2016 začít v hasičské zbrojnici budovat.
Vytápěcí systém hasičské zbrojnice byl totiž spojen s vytápěním kulturního domu – stručně řečeno – pokud se v kulturním domě topilo ve velkém kotli na pevná paliva, vytápěla se i celá hasičská zbrojnice. A vzhledem k tomu, že v minulých letech došlo v KD k rekonstrukci vytápěcího systému (kotel na pevná paliva není v provozu tak často jako dříve a pouze malá část KD je vytápěna plynovými kotli), bylo nutné tepelnou pohodu v hasičské klubovně vytvářet pomocí mobilních elektrických radiátorů, což nebylo příliš výhodné. Rozhodli jsme se tedy, že oddělíme vytápění garáží od vytápění ostatních prostor (klubovna, WC, umývárna, šatna JPO) a nainstalujeme vlastní plynový kotel, který bude v provozu dle potřeby tak, abychom mohli klubovnu opět začít využívat pro potřeby sboru, a který bude zároveň ohřívat teplou vodu.
Při sobotním zakončení sezóny (15. října 2016) jsme během dopoledne zabetonovali žlab, kterým jsme přivedli do hasičárny plynové vedení a popřepojovali dva vzniknuvší topné okruhy tak, aby se „nehádaly“, ale aby se zároveň dalo vytápění přepojit zpět na systém kulturního domu. Následující měsíce jsme věnovali donastavení a vyladění vytápění tak, aby vše fungovalo jak má.

http://hasicipredin.rajce.idnes.cz/Plynove_vytapeni_hasicarny_kuchynka/#IMG_20161015_150822_1.jpg

A když už jsme měli v hasičárně teplo a teplou vodu (dříve byl nainstalován elektrický bojler, který ovšem z ekonomických důvodů nemohl být zapnutý trvale, takže byl vlastně zbytečný), rozhodli jsme se v předsíni klubovny vytvořit malou kuchyňku. Místo stávajícího umyvadla jsme nechali vyrobit a nainstalovat skříňky, dřez a kuchyňskou desku (během druhého únorového týdne 2017). Zbývá už jen odstranit starý průtokový ohřívač a bude – doufejme – na dlouho vystaráno.

http://hasicipredin.rajce.idnes.cz/Plynove_vytapeni_hasicarny_kuchynka/#IMG_20170207_214022.jpg

Po výše uvedených úpravách můžeme po letech pořádat akce našeho sboru opět v klubovně, která byla k tomuto účelu před více než dvaceti lety postavena. Oficiálně to prubneme 11. února na výroční valné hromadě sboru.
A na závěr snad už jenom děkovačka – všechny práce, na které při rekonstrukci vytápění nestačila tupá hrubá síla (takže kromě kopání krompáčem a házení lopatou vlastně všechny), obstaral po večerech Laďa Píša – za to mu patří velký dík a fotka burningmana na závěr…

http://hasicipredin.rajce.idnes.cz/Plynove_vytapeni_hasicarny_kuchynka/#IMG_20161015_154205_1.jpg

Další fotky z obou atrakcí na hasičském rajčeti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je StAu. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.